Каталунецът, който обича да гостува в Мадрид

2007 г. Реал - Байерн, първи осминафинал в Шампионската лига. Холандецът Марк ван Бомел показва какво мисли за съперника, след като вкарва за Байерн в последната минута и прави резултата 3:2 за Реал. На реванша този гол се оказа златен, като баварците спечелиха с 2:1 и продължиха.

Пеп фокусира вниманието на мадридската преса преди мача. Все пак той е "черна котка" на този стадион, а Байерн е такава за Реал в Мюнхен... С други думи - ужасна комбинация за Мадрид! Снимка: Getty images

Сблъсъците на Гуардиола с Реал и Роналдо бяха епични, но каталунецът често триумфираше в тях. Снимка: El Mundo Deportivo

Немалко от победите бяха и над Жозе Моуриньо, включително 2:0 в Шампионската лига на четвъртфинал. Снимка: Getty Images

Но Реал разчита на двама свръхестествени играчи, стрували на клуба общо 194 милиона евро. Летящият уелсец Гарет Бейл...

... И разбира се - Кристиано Роналдо, актуален носител на "Златната топка". И двамата имаха проблеми преди мача, като Бейл до последно е под въпрос заради грип.

Но Роналдо и Бейл не трябва да забравят - насреща все пак са кралете на Европа.