Наполи сложи четворка на Рома насред "Олимпико"

Наполи постигна изразителен успех на "Олимпико" Снимка: Getty Images
Наполи постигна изразителен успех на "Олимпико"

Наполи разгроми Рома с 4:1 насред Рим в 29-ия кръг от Серия "А".

Гръмката победа на неаполитанците не им помага особено в безнадеждното преследване на Ювентус в челото на класирането, докато за Рома това е тежък удар в борбата за топ 4.

Аркадиуш Милик откри за гостите още във 2-ата минута след асистенция на Симоне Верди. В края на частта Рома получи дузпа за нарушение срещу Патрик Шик и Диего Пероти направи 1:1.

През второто полувреме обаче Наполи наложи волята си и още в 49-ата минута Дрис Мертенс изведе отбора си напред след лоша намеса на Робин Олсен.

Пет минути по-късно Симоне Верди покачи на 3:1, а в 81-ата минута резервата Амин Юнес сложи точка на спора.

С 63 т. Наполи е бетониран на второто място и е на цели 15 от лидера Ювентус. Рома има 47 т. и е на шесто място.