Интригата за титлата в Италия се заплете

Стендардо от Лацио поздравява съотборника си Лихтщайнер за изравнителния гол срещу Милан Снимка: BGNES

Само допреди десетина кръга изглеждаше сигурно как Интер ще постигне четвърта (пета с административно присъдената през 2006 г.) поред титла в "Калчо"-то. Междувременно първенството стана твърде интересно, за което вина имат и самите "нерадзури", след като загубиха ценни точки, които  можеха да ги направят спокойни на върха. Така трите отбора в челото - Интер, Рома и Милан, вече са с доста изравнени шансове за "скудето" като разликата в точките между първия и третия е само три точки.

Интригата се заплете още в събота при загубата на Интер като гост на Рома с 1:2. "Вълците" поведоха през първото полувреме с добавка на Де Роси след удар с глава на Бурдисо. В 67-ата мин. шампионите изравниха чрез Милито, като от Рома имаха претенции за засада на Пандев. Те обаче бързо си върнаха преднината с гол на Лука Тони с глава и така заеха второто място в класирането, а треньорът им Клаудио Раниери, който не успя да спечели титла нито с Наполи, Фиорентина и Ювентус, нито в Испания с Атлетико и Валенсия, нито в Англия с Челси, може би ще има шанс да се докаже най-после като голям победител.

Победата на Рома даваше възможност и на Милан да скъси разстоянието от лидера на една точка, но "росонерите" направиха равенство 1:1 у дома с борещия се да не изпадне Лацио. Бориело откри от дузпа за Милан в 18-ата мин., но швейцарския защитник Лихтщайнер изравни скоро след това. Цялото второ полувреме мина в натиск и пропуски на домакините и контраатаки на Лацио, но резултатът не бе променен.

Футболистите на гранда Ювентус, който и тази година не се бори за титла, а изживява тежка криза, бяха атакувани от разгневените си фенове преди мача с Аталанта с канонада от яйца, което в никакъв случай не беше подранила честитка за Великден. Защитникът Джонатан Дзебина дори отнесе един шамар зад врата от фен, който успя да пробие полицейския кордон.

Въпреки неприятното преживяване "черно-белите" успяха да победят Аталанта с 2:1 с голове на Дел Пиеро от пряк свободен удар и Мело. Успехът не дойде лесно, защото гостите изравниха чрез Аморузо в края на първото полувреме, а победният гол за Юве падна чак в 82-ата мин.

Въпреки трите точки "Старата госпожа" все още е извън зоната на Шампионската лига, тъй като и четвъртият в класирането Палермо взе победа - с 3:1 срещу Болоня.

Друг от кандидатите за място в най-престижния и доходоносен турнир - Наполи, също спечели срещу Катания с 1:0. Сампдория обаче допусна грешка у дома срещу Каляри - 1:1 и така Наполи, Ювентус и Самп се оказаха с равни точки на петото място.

Българинът в Серия "А" Валери Божинов игра цял мач за Парма при нулевото равенство като гост на Киево, но не успя да донесе победа на своя отбор, въпреки че имаше два добри шанса.