Барселона разби Еспаньол в каталунското дерби

MSN се забавлява Снимка: getty
MSN се забавлява

Барселона победи Еспаньол с 4:1 като домакин и си върна второто място във временното класиране.

Два гола на Луис Суарес и по един на Жорди Алба и Лионел Меси донесоха трите точки за селекцията на Луис Енрике.

Барселона откри резултата в 18-та минута, когато Андрес Иниеста прехвърли половина игрище с дълъг пас, който попадна в краката на Луис Суарес. Уругваецът не сгреши сам срещу вратаря за 1:0.

Той вкара и втория гол, след като Иниеста дриблира пред наказателното поле и подаде на Лионел Меси, който пък преодоля четирима защитници на Еспаньол и стреля, но ударът му беше отбит от вратаря Диего Лопес. Топката обаче се върна в краката на Суарес и той се разписа за 2:0.

Лионел Меси беше основно действащо лице и при третия гол, паднал минута след попадението на Суарес - в 68-та. Аржентинецът отново влезе технично в наказателното поле, но топката стигна до Жорди Алба и левият бек я изпрати в мрежата на гостите.

Еспаньол, девети в класирането, върна един гол в 79-та минута с красив удар на Давид Лопес, но Меси оформи крайния резултат в добавеното време.