Ливърпул се отърва на "Сейнт Мери", въпреки комична вратарска грешка

Голът на Фирмино за 2:0 се оказа и победен Снимка: Getty Images
Голът на Фирмино за 2:0 се оказа и победен

Ливърпул спечели с 2:1 като гост на Саутхемптън във втория кръг на Премиърлийг.

Така играчите на Юрген Клоп взеха втора победа от началото на сезона и събраха пълен актив от 6 т., но за да стигнат до успеха, те се измъчиха доста.

Вицешампионите изкараха трудно първо полувреме на "Сейнт Мери", в което домакините ги надиграваха и създадоха няколко опасности пред Адриан. В самия край на частта Ливърпул откри с единственото си положение.

Садио Мане получи пространство, нагласи си топката на границата на наказателното поле и със страховит удар порази вратата за 1:0.

След почивката Ливърпул заигра далеч по-добре и започна да доминира. Мохамед Салах и Роберто Фирмино изпуснаха от чисти позиции, после Саутхемптън отговори с много опасен удар на Дани Ингс.

В 71-ата минута Фирмино удвои с класно индивидуално изпълнение и нисък удар от дистанция - 2:0.

Ливърпул вървеше към сигурна победа, но в 83-ата минута вратарят Адриан направи фрапираща грешка и при опит за подаване прати топката право на крака на Дани Ингс, нападателят само посрещна топката и мигновено реализира за 1:2.

В 86-ата минута Ингс имаше златна възможност да изравни, но не успя да засече точно прострелно центриране на Валери отдясно.