Ман Сити обърна Бърнли и излезе начело

Агуеро донесе ценния успех с двата си гола във вратата на Пол Робинсън Снимка: Getty Images
Агуеро донесе ценния успех с двата си гола във вратата на Пол Робинсън

Манчестър Сити постигна обрат в гостуването на Бърнли и победи с 2:1 на "Търф Муур" в 13-ия кръг от Премиършип.

Домакините започнаха силно и поведоха в 14-та минута, когато Дийн Марни стреля от въздуха в долния десен ъгъл на Клаудио Браво и откри резултата.

Сити се хвърли в атака и след няколко създадени ситуации успя да изравни в 37-ата минута. Тогава Агуеро вкара отблизо на Пол Робинсън при меле след ъглов удар.

Две минути по-късно Агуеро отново можеше да вкара, но Робинсън спаси неговия изстрел отдалеч. В 51-ата Робинсън спаси и удар на Яя Туре, но в 60-ата вече беше безпомощен - след грешка в защитата на Бърнли Фернандиньо центрира отдясно и Агуеро засече отблизо, за да вкара втория си гол в мача.

До края обаче мачът не стана никак лесен за Сити и Бърнли имаше няколко възможности да изравни. В добавеното време удар на Майкъл Кийн беше спрян пред голлинията от бранител на гостите, а след това Клаудио Браво спаси шут на Барнс и така запази ценната преднина на "гражданите".

Победата изведе Сити начело във Висшата лига с 30 т. Следват Челси с 28 и Ливърпул с 27 т., които ще изиграят своите мачове от кръга по-късно днес.