Хари Кейн отново спаси Тотнъм минута преди края

Хари Кейн отново е героят за Тотнъм

Хари Кейн донесе минимален успех с 1:0 на Тотнъм при визитата на Кристъл Палас в лондонското дерби от 28-ия кръг на Висшата лига.

Защитата на домакините и Уейн Хенеси удържаха звездите на "шпорите" в рамките на 88 минути, но една преди края на редовното време Кейн заби победния гол, разписвайки се в пети пореден мач на Тотнъм.

Гостите държаха топката в огромни периоди от времето, но така и не успяваха да намерят път към мрежата зад Хенеси.

Така дойде 89-ата минута, когато след корнер резервата в защитата на Палас Деймиън Дилейни, появил се на мястото на контузения Джеймс Томкинс, изпусна Кейн, който с глава донесе трите точки за Тотнъм.

Благодарение на победата, тимът на Маурисио Почетино измести Челси от топ 4, като вече има 55 точки, а преди гостуването на Манчестър Юнайтед днес, "сините" са с 53.

Кристъл Палас пък не успя да вземе важна точка в борбата си за оцеляване и остава над чертата единствено заради по-добрата си голова разлика от 18-ия Суонзи. И двата тима имат по 27 точки.