Челси смачка резервите на Сити за ФА Къп

Еден Азар вкара първия си гол на "Стамфорд Бридж" през сезона

Челси размаза с 5:1 Манчестър Сити на „Стамфорд Бридж” в мач от петия кръг на ФА Къп. „Гражданите” бяха излезели с цял отбор резерви и дебютанти, който по никакъв начин не успя да се противопостави на титулярите на Челси.

Мануел Пелегрини очевидно нарочно предаде борбата за най-стария трофей в Англия, за да може да даде почивка на играчите си преди гостуването на Динамо (Киев) в Шампионската лига в сряда.

Това обаче е трето поредно поражение за „гражданите” във всички турнири след загубите с 1:3 от Лестър и 1:2 от Тотнъм във Висшата лига.

Диего Коща изведе Челси напред в 35-ата, но две по-късно един от дебютантите за Сити – Давид Фаупала – изравни.

През втората част имаше само един отбор на терена и това бе Челси. Вилиан (48`), Гари Кейхил (53`), Еден Азар (67`) и Бъртранд Траоре (89`) вкараха за домакините. Междувременно, Оскар пропусна дузпа в средата на полувремето.

В другите мачове от турнира, играни днес, Уест Хем постигна същия успех, триумфирайки след 5:1 над Блекбърн, а Тотнъм изненадващо допусна поражение с 0:1 у дома от Кристъл Палас и бе изхвърлен от ФА Къп.