Нюкасъл огорчи Арсенал за ЧРД на Рафа Бенитес

Мат Ричи вкара победния гол и с трите точки Нюкасъл вече е напълно спокоен за мястото си в Премиършип и през следващия сезон Снимка: Getty Images

Нюкасъл удари Арсенал с 2:1 у дома и си гарантира участието във Висшата лига и през следващия сезон.

"Свраките" осъществиха обрат, след като отрано изоставаха в резултата, и поднесоха подарък на своя мениджър Рафа Бенитес, който утре навършва 58 г.

Александър Лаказет откри за Арсенал в 14-ата минута след асистенция на Обамеянг отляво. В 29-ата минута домакините възстановиха равенството с много хубава атака, завършена от Айосе Перес за 1:1.

В началото на втората част Арсенал пропусна да поведе отново чрез младия Джо Уилкок, а Нюкасъл излезе напред в 68-ата минута.

Мат Ричи получи подаване с пета от Перес и не сбърка, а Нюкасъл поведе. Малко по-късно след рикошет гредата спаси Арсенал. До края "свраките" удържаха и със спечелените 3 т. вече са на 10-о място, на 13 пункта над зоната на изпадащите.

Арсенал вече дори не е сигурен за шестото си място, тъй като е само на 2 т. над седмия Бърнли.