Ливърпул ще преиграва. Дори и със Салах не успя да бие Шрусбъри

Ливърпул не успя да победи третодивизионния Шрусбъри Снимка: Getty Images
Ливърпул не успя да победи третодивизионния Шрусбъри

Ливърпул добави още един мач към натоварената си програма, след като ще трябва да преиграва мача си от четвъртия кръг на ФА Къп.

„Червените“, които бяха излезли в резервния си състав, стигнаха само до 2:2 на гости на Шрусбъри и спорът между двата тима ще се решава на „Анфийлд“.

Тимът на Юрген Клоп поведе чрез гол на Къртис Джоунс, а в началото на второто полувреме Ливърпул удвои аванса си следкомичен автогол на Лов, който в опита си да изчисти топката я заби в собствената си мрежа.

С два гола в рамките на десет минути на влезлият като резерва Джейсън Къмингс обаче домакините успяха да изравнят резултата. Нападателят се разписа в 65-ата от дузпа, а в 75-ата оформи крайното 2:2.

В самия край на мача играчите на Шрусбъри претендираха за втора дузпа, след като топката срещна ръката на Фабиньо, но реферът не се осмели да покаже бялата точка за втори път.

За Ливърпул в последните десет минути в игра се появи и Мохамед Салах, но дори с него мърсисайдци не успяха да избегнат преиграването.