БГ Моуриньо на "Лаута"

Радуканов и Кирилов се усмихваха и на "Лаута" Снимка: Sport1.bg
Радуканов и Кирилов се усмихваха и на "Лаута"

Милен Радуканов заложи на неочакван титулярен състав в повторния си дебют начело на ЦСКА в "А" група, а избраниците му се отблагодариха с победа с 2:0 като гост на неудобния през годините Локомотив Пд. "Червените" не само победиха, а тотално надиграха домакините, като през първото полувреме пропуснаха куп положения.

Радуканов остави Сержиньо и Камбуров резерви, като пусна Спас Делев и младия Ивайло Чочев. Капитанът Бандаловски до миналата седмица представяше извинителни бележки като средношколник, но на "Лаута" беше най-настървеният играч на столичани. Не личеше нито да е болен, нито да е контузен...

Бандата постоянно играеше на ръба, спореше с реферите и заедно с Апостол Попов направи дузпа в края, която Черни отрази. Но това не беше всичко. Националният бранител даде голов тон за победата на "армейците" с попадение в средата на първата част. Делев центрира от корнер, а Бандаловски беше оставен абсолютно безпризорно на втора греда, последва навеждане, плонж и печеливш удар с глава отблизо. Излишно е да споменаваме, че капитанът отпразнува попадението си бурно, навличайки си гнева на запалянковците на домакините.

Десетина минути по-късно ЦСКА си реши мача. Чочев открадна топката в центъра на терена, пусна към Варела, който осъществи мощен пробив по дясното крило. Последва остро центриране по земя към непокрития Нджонго Присо, който със силен шут нацели напречната греда, а след това топката се спря в мрежата на "смърфовете", като преди това се отби в тялото на вратаря Господинов.

След антракта темпото спадна. ЦСКА беше докоснал трите точки, оставаше да ги узакони. В 87-та минута Локо получи шанс да направи загубата си по-почетна, когато реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа след нарушение на Иван Бандаловски, но Златински пропиля този отличен шанс.

"Благодаря на момчетата. Това бяха 90 минути на себерездаване. Играхме като отбор", беше краткият коментар на Радуканов след мача. А младият спец беше изпратен с аплодисментите на гостуващия сектор. Заслужи ги...

Локо Пд: Господинов, Марков, Котев, Кавдански, Атанасов, Д. Георгиев, В. Георгиев, Диего, Абушев, Златински, Мирчев

ЦСКА: Черни, Бандаловски, Попов, Грънчов, Венков, Анисе, Саша, Присо, Варела, Чочев, Делев