Постно нулево реми между Франция и Дания реши групата, Перу си тръгва с чест

Антоан Гризман бе сменен в средата на второто полувреме от Набил Фекир.

"Няма да подарим на Дания класирането за осминафиналите", зарече се селекционерът на Франция Дидие Дешан преди двубоя с "червения динамит". Двата отбора обаче не се напрегнаха много и с постно равенство 0:0 решиха група "C" на Световното първенство.

Това бе и първият мач от началото на Мондиала, в който не падна гол.

Французите излизат от потока като първи в класирането със 7 точки, а Дания си осигури втората позиция с 5. Чили и Австралия напускат шампионата на планетата.

През първата част "петлите" владееха повече топката, но ситуациите, които създадоха пред вратата на противника бяха изключително малко.

В 33-тата минута топката премина на метър-два след далечен удар на Усман Дембеле, а в последните секунди на добавеното време Антоан Гризман започна обещаваща контраатака от собственото наказателно поле, но след 40-метров рейд бе спрян с нарушение от Матиас Йоргенсен, който получи жълт картон. Бразилският рефер Сандро Ричи дори не позволи фаулът да бъде изпълнен и свири край на полувремето.

Преди да са изминали 10 минути през втората част, Дания можеше да поведе в резултата след грешка на вратаря Стив Манданда. Стражът на Марсилия не успя да улови топката, но никой от "червения динамит" не успя да се възползва от положението.

Постепенно темпото спадна още повече, а около 65-ата минута се чуха и освирквания от трибуните на "Лужники" за пасивната игра на двата тима.

Дешан смени Гризман с Фекир и малко по-късно капитанът на Лион отправи силен удар, който не намери целта.

Отново той бе в основата на един от последните по-интересни моменти в мача, но фалцовият му истрел в 82-рата минута от границата на наказателното поле бе отразен от Каспър Шмайхел.

Тимът на Перу си тръгва с чест от Мондиала, записвайки успех с 2:0 над Австралия с по един гол във всяко от полувремената.

В 18-ата минута Андре Карийо засече от въздуха топката след центриране на Паоло Гереро и вкара зрелищно попадение от воле, пращайки топката в далечния ъгъл.

В началото на второто полувреме перуанците удвоиха с гол на Гереро.

В 53-тата минута на терена се появи легендата на "кенгурата" Тим Кейхил, който по този начин записа участие на четвърто Световно първенство.

В 60-ата минута австралийците създадоха сериозна опасност пред перуанската врата, но така и нямаше кой да реализира.

До края Перу имаше възможност да направи победата си класическа, но гредата помогна на стража на австралийците Матю Райън. Със спечелените три точки перуанците завършват трети в класирането, а Австралия остана с една точка от "хикса" 1:1 с Дания.