19-годишен класира Сити за Купата на лигата

Брахим Диас отбеляза първите си два гола за "гражданите" Снимка: Getty Images
Брахим Диас отбеляза първите си два гола за "гражданите"

Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите в ЕФЛ Къп с победа с 2:0 над Фулъм на "Етихад".

Носителите на трофея не допуснаха изненади срещу намиращите се в тежка криза гости, а герой стана 19-годишният испанец Брахим Диас, вкарал и двата гола.

Той откри в 19-ата минута с изстрел, който се отби от играч на Фулъм и стана невъзможен за Серхио Рико - 1:0 и първи гол на Диас за Манчестър Сити.

В 65-ата минута Сане намери Габриел Жезус в наказателното поле и бразилецът стреля в гредата, но Брахим Диас овладя и довкара топката във вратата за 2:0.

Следващият съперник на Сити ще бъде победителят от отложената среща между Лестър и Саутхемптън.