Юнайтед с трудна победа на "Олд Трафорд"

Маркъс Рашфорд отбеляза 10-ия си гол от началото на сезона Снимка: Getty Images
Маркъс Рашфорд отбеляза 10-ия си гол от началото на сезона

Манчестър Юнайтед измести Арсенал от четвъртата позиция след победа с 2:1 над Уотфорд у дома. „Червените дяволи“ отстъпиха инициативата на противника си, но използваха по перфектен начин контраатаките си и спечелиха заслужени три точки.

Двубоят започна трудно за Юнайтед, след като Уотфорд наложи натиск в началото и на няколко пъти застраши вратата на Давид де Хеа. Вместо да материализират преимуществото си обаче, „стършелите“ се оказаха догонващи.

В 28-ата минута Люк Шоу отне една топка и с дълго подаване изведе Маркъс Рашфорд, който хладнокръвно прехвърли излизащия Бен Фостър. Малко по-късно Антони Марсиал можеше да вкара втори гол, но от чиста позиция стреля право в тялото на вратаря.

Марсиал, все пак се разписа през второто полувреме, което протече по точно същия начин, както и първото. Уотфорд натискаше, но Юнайтед вкара. Джеси Лингард намери французина в наказателното поле, той се пребори за топката в Бен Фостър, въпреки че двамата паднаха заедно на земята, а при изправянето си Марсиал вкара за 2:0.

„Стършелите“ не се примириха и стигнаха до почетно попадение, дело на Дукуре в 90-ата минута след прекрасна атака, при която гостите преодоляха цялата защита на Юнайтед с няколко паса.

С победата „червените дяволи“ имат вече 61 точки и изместиха Арсенал от четвъртата позиция. Това бе и първи успех след назначението на Оле Гунар Солскяер за постоянен мениджър.