Барселона разката Селта за 18 минути, на 1/4-финал е

Меси и съотборниците му вкараха 4 гола за 18 минути и отказаха Селта от всякакви мечти на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Барселона с лекота разгроми Селта с 5:0 на "Камп Ноу" и се класира на 1/4-финал за Купата на краля.

В първия мач играчите на Селта бяха постигнали равенство 1:1 срещу резервите на Барса, но в реванша титулярите на каталунците ги отказаха от всякакви надежди за класиране още в първия половин час.

В 13-ата минута Лионел Меси засече центриране на Жорди Алба и откри резултата. Две минути по-късно двамата повториха комбинацията и Меси вкара втория си гол. В 28-ата минута аржентинецът и испанецът си размениха местата - този път Меси асистира с великолепно диагонално подаване и нахлулият отляво Алба покачи на 3:0.

В 31-ата минута Луис Суарес наказа непростима грешка на Систо и направи 4:0, след което мачът вече се доиграваше.

През втората част домакините свалиха темпото, но съвсем разпадналата се защита на Селта допусна още едно попадение три минути преди края. Оставеният сам Иван Ракитич се разписа с глава след центриране на появилия се на мястото на Меси Усман Дембеле.

Новото попълнение на Барса Филипе Коутиньо изгледа срещата от трибуните.