Дерби по турски: 11 жълти картона и 5 червени (видео)

Истинско истанбулско дерби

Фенербахче спечели голямото дерби с Бешкташ с 2:1, благодарение на два гола от дузпи на Гилиано и Винсент Янсен. Почетното попадение за гостите бе дело на Райън Бабел.

Двубоят обаче ще се запомни с богатата палитра от картони – 11 жълти и цели пет червени. Картоненото шоу започна в 43-тата минута, когато при резултат 1:0 за домакините Рикардо Куарешма бе изгонен за втори жълт. Само две по-късно численото равенство на терена бе възстановено с изгонването на Нето, който като последен човек в отбраната на „фенерите” повали Ченк Тосун малко пред наказателното поле.

През второто полувреме предстоеше още много работа за съдиите. Редовен гол на резервата Алваро Негредо бе отменен в началото на втората част поради несъществуваща засада. После и наставникът на Бешикташ бе изгонен заради протест срещу съдийско решение.

Малко по-късно „черно-белите” имаха претенции и за дузпа, каквато обаче не получиха. Вместо това, пет минути преди края на редовното време съдията показа бялата точка в полза да домакините за втори път, а за нарушението срещу Янсен Хътчинсън получи втори жълт картон и също бе изгонен.

Янсен не сгреши и домакините поведоха с 2:0. Само минута по-късно обаче Бабел намали, а още една по-късно и двата отбора останаха с по девет души на терена, след като резервата Исмаил Кьойбашъ също получи директен червен картон.

И за да бъде шоуто пълно, дълбоко в добавеното време Бешикташ все пак довърши мача с по-малко футболисти, след като и Огюзан Йозякуп бе изгонен с втори жълт картон.

Загубата бе първа за Бешикташ от началото на сезона. „Черно-белите” все още са с равни точки с лидера Галатасарай, но и с мач в повече. Фенербахче е трети с 11 точки след шестия кръг.