Лудогорец накара Партизан да трепери

Роман Безяк пропусна две отлични възможности още през първото полувреме.

Традициите и международният опит са сериозни фактори във футбола. Лудогорец го разбра миналата година при прощъпулника си в евротурнирите и тъжното отпадане от Динамо Загреб, а сега допусна гол срещу Партизан при ситуация, дошла от нищото, въпреки че цял мач тотално надиграваше сръбския гранд.

2:1 бе най-малкото, с което можеха да се поздравят "зелените", но надеждите преди реванша в Белград са големи.

Там ще е трудно - на трибуните ще ври и кипи, а на терена "черно-белите" няма да са в глуха защита, както в големи периоди от двубоя в Разград. Но Лудогорец има какво да противопостави на финалиста за КЕШ от 1966-а. Ефектът на треньорската рокада при разградчани е повeче от благотворен, а спокойствието на Стойчо Стоев се предава и на неговите футболисти.

Шампионите играха модерно и уверено и нямаха и грам притеснение срещу законодателя в западната ни съседка през последните 6 години.

Противно на логиката Лудогорец се оказа в ролята на догонващ, но с присъщото за големите тимове търпение изчака момента и осъществи обрат. Нещо, което отдавна не сме виждали от "грандовете" Левски и ЦСКА, а и едва ли скоро ще видим... Иван Стоянов и Роман Безяк имаха добри шансове през първото полувреме, но Партизан се бранеше много грамотно, а българският национал Иван Иванов бе на обичайното си високо ниво в центъра на белградската защита.

Лудогорец пропусна да поведе още в първата си атака през второто полувреме и бе наказан.

Върналият се назад Марселиньо сгреши фатално и Маркович прати кълбото във вратата на Владислав Стоянов. Попадението обаче не сломи нашите и 5-6 минути по-късно Марселиньо изкупи вината си. Бразилецът бе изведен отляво по атаката и с прецизен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл.

В 67-та минута влезлият като резерва Михаил Александров покачи на 2:1.

Юношата на ЦСКА изскочи от задна позиция при една дълга топка, майсторски преодоля вратаря и прати топката в мрежата. В 85-ата минута Йоич получи втори жълт, респективно червен картон и се прибра принудително в съблекалнята. Лудогорец пропусна да нанесе решителни си удар в 88-та минута, когато Фабио Ешпиньо осъществи самостоятелен пробив в наказателното поле на Партизан, но Лукач отрази удара му.

Жалко, че "орлите" не се добраха до по-добър турнирен резултат, но шансовете им са добри.

Напрежението в ответния двубой ще е най-вече в лагера на Партизан и Лудгорец трябва да се възползва от този факт. След представянето в Разград родният първенец трябва да стъпи на бившия "ЮНА" спокойно и със самочувствие.