Излагация остави Рома далеч от върха

Бонифаци се радва на втория гол в мача покрай Един Джеко, който се отчете със сериозни пропуски Снимка: Getty Images

Рома направи нова издънка в Серия "А" и загуби на своя "Олимпико" с 0:2 от СПАЛ.

Поражението оставя "вълците" на шесто място в класирането, а ако Ювентус спечели срещу Дженоа по-късно днес, Рома ще се окаже на цели 13 т. от първото място след само девет изиграни мача.

В началото на срещата домакините доминираха и Един Джеко пропусна положение срещу вратаря Милинкович-Савич.

В 38-ата минута обаче Пелегрини направи дузпа и СПАЛ откри резултата с точен удар на Андреа Петаня от бялата точка.

В 56-ата минута Кевин Бонифаци покачи на 2:0 с глава след корнер и задачата на Рома стана много сложна.

СПАЛ завърши мача с човек по-малко заради изгонване на вратаря Ваня Милинкович-Савич 15 минути преди края. Той получи два бързи жълти картона, а вторият от тях беше доста спорен - той видя, че на терена има втора топка и я хвърли към трибуните.

До края Джеко пропусна още два пъти за домакините, които бяха безсилни да променят развоя.