Безапелационно: Сити стъпка безпомощен Арсенал и взе първи трофей при Гуардиола

Компани изведе Сити с капитанската лента, вкара важния втори гол и накрая вдигна купата Снимка: Getty Images

Манчестър Сити грабна първи трофей за сезона и първи трофей под ръководството на Пеп Гуардиола.

"Гражданите" спечелиха финала за Купата на лигата с категоричното 3:0 над Арсенал, а головете вкараха ветераните в отбора - Серхио Агуеро, Венсан Компани и Давид Силва.

Първото положение беше за Арсенал, но Обамеянг не успя да засече центрирането отдясно и Браво в крайна сметка спаси. В 18-ата минута "топчиите" допуснаха твърде елементарен гол след изпълнение на аут.

Мустафи увисна при дългата топка, Серхио Агуеро го изпревари и елегантно прехвърли зле излезлия Оспина за 1:0.

Сити контролираше мача и вкара втори гол в 58-ата минута след хитро изпълнение на ъглов удар. Гюндоган шутира след ниското центриране, а Венсан Компани отклони топката и вкара за 2:0.

В 65-ата минута Данило изведе Давид Силва, който отбеляза третото попадение, а впоследствие срещата просто се доиграваше.

Трофеят означава, че Манчестър Сити почти сигурно ще завърши сезона с дубъл в Англия, тъй като има сериозна преднина начело във Висшата лига.

Тимът на Гуардиола отпадна за ФА Къп, но продължава борбата в Шампионската лига.