Германия не спира с победите, класира се и на теория

9 победи от 9 мача е активът на немците в тази група, а головата им разлика е 38:3 Снимка: Getty Images

Световният шампион Германия се класира и на теория за следващия шампионат на планетата.

Бундестимът победи с 3:1 Северна Ирландия като гост и с деветата си победа от девет мача в квалификациите вече е недстижим на върха в група C.

Гостите откриха още при първата си атака, и то с феноменален гол. Във 2-ата минута Себастиан Руди стреля изумително от над 20 метра и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 1:0.

В 21-ата минута Сандро Вагнер вкара за 2:0 с четвъртия си гол в 4 мача с екипа на Германия. В 86-ата минута Джони Еванс изчисти лошо топката в наказателното поле и Кимих засече от въздуха в близкия ъгъл за 3:0.

Джош Магентис върна един гол в 93-ата минута за северноирландците, които въпреки загубата са сигурни за второто си място в групата и ще играят бараж за класиране на Мондиал 2018.