Още една издънка за Ливърпул, загуби от изпадащ

Клоп и Ливърпул продължават да се сриват от началото на 2017-а Снимка: Getty Images
Клоп и Ливърпул продължават да се сриват от началото на 2017-а

Нов разочароващ резултат записа Ливърпул - този път загуба с 0:2 в гостуването на борещия се за оцеляване Хъл Сити.

Мърсисайдци имат само една победа в десетте си мача от началото на годината, като тя дойде срещу четвъртодивизионния Плимут за ФА Къп.

И днес тимът на Юрген Клоп не показа достатъчно, за да вземе каквото и да е от мача и завърши първото полувреме без точен удар във вратата. В 21-ата минута Коутиньо пропусна отлично положение, като не успя да се възползва от изпусната топка от вратаря на Хъл Якупович.

В 44-ата минута Алфред Н'Дайе откри резултата, възползвайки се от слабостта на Ливърпул при статични положения. След центриране от корнер стражът Миньоле изпусна топката и оставеният абсолютно сам Н'Дайе направи лесна добавка за 1:0.

След почивката Ливърпул имаше повече положения. Якупович спаси удар с глава на Мане, после Коутиньо отново пропусна от чиста позиция след меле пред вратата на домакините. В 84-ата минута Ранокия пусна дълго подаване към Омар Ниасе през рехавата защита на Ливърпул и сам срещу Миньоле нападателят спокойно вкара за 2:0.

След поражението Ливърпул остава на четвърто място с 46 т., колкото има и петият Манчестър Сити, играещ своя мач от кръга утре срещу Суонзи. Хъл остава в зоната на изпадащите, но вече е 18-и с 20 т.