Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Изненади и интриги в края на групите в ЛЕ

Ерик Ламела наниза първия хеттрик в кариерата си в рамките на само 36 минути
Ерик Ламела наниза първия хеттрик в кариерата си в рамките на само 36 минути

Както и в Шампионската лига във вторник и сряда, изненади в Лига Европа не липсваха.

Ерик Ламела отбеляза първи хеттрик в кариерата си при победата с 4:1 над Монако и Тотнъм изхвърли френския тим от надпреварата още в груповата фаза.

Това бе първи хеттрик за аржентинеца в професионалната му кариера. Впечатляващото бе, че Ламела заби и трите си гола още през първата част.

Монако – от четвъртфиналист в Шампионската лига през миналия сезон – отпадна още в груповата фаза на Лига Европа през този.

Настоящият отбор на Димитър Бербатов – ПАОК – също не успя да се класира, като остана трети в група С, а Краснодар изненадващо спечели групата, оставяйки Борусия (Дортмунд) на втората позиция.

Ливърпул и Сион не успяха да си отбележат гол в последния мач от група В, но и двата отбора продължават напред, а въпреки че се бе класирал, Наполи смаза Легия (Варшава) с 5:2 и спечели група D. Втори в групата остана Мидтиланд.

Аякс и Селтик напуснаха турнира, като от група А продължават Молде (като победител) и Фенербахче (като втори).

Ето и всички резултати от последните срещи в груповата фаза на Лига Европа:

Група А
Фенербахче – Селтик 1:1
Аякс – Молде 1:1

Група B
Сион – Ливърпул 0:0
Бордо – Рубин 2:2

Група C
Борусия (Дортмунд) – ПАОК 0:1
Габала – Краснодар 0:3

Група D
Наполи – Легия (Варшава) 5:2
Мидтиланд – Брюж 1:1

Група Е
Виктория Пилзен – Виляреал 3:3
Рапид Виена – Динамо Минск 2:1

Група F
Слован Либерец – Марсилия 2:4
Грьонинген – Брага 0:0

Група G
Сент Етиен – Лацио 1:1
Днипро – Розенборг 3:0

Група H
Спортинг (Лисабон) – Бешикташ 3:1
Шкендербеу – Локомотив (Москва) 0:3

Група I
Фиорентина – Беленесес 1:0
Лех Познан – Базел 0:1

Група J
Тотнъм – Монако 4:1
Андерлехт – Карабах 2:1

Група K
Астерас Триполис – Шалке 0:4
АПОЕЛ (Никозия) – Спарта (Прага) 1:3

Група L
Партизан – Аугсбург 1:3
Атлетик (Билбао) – АЗ Алкмаар 2:2

Ето и как ще бъдат разделени отборите по урни за жребия за директните елиминации, който ще се изтегли в понеделник от 14:00 часа българско време в Сион. Към класиралите се от групите на Лига Европа, се присъединяват и класиралите се на трето място в групите на Шампионска лига:

Поставени:

от Лига Европа: Молде (Норвегия), Ливърпул (Англия), ФК Краснодар (Русия), Наполи (Италия), Рапид Виена (Австрия), Брага (Португалия), Лацио (Италия), Локомотив Москва (Русия), Базел (Швейцария), Тотнъм (Англия), Шалке 04 (Германия), Атлетик Билбао (Испания)

от Шампионската лига: Порто (Португалия), Олимпиакос (Гърция), Манчестър Юнайтед (Англия), Байер Леверкузен (Германия)

Непоставени:

от Лига Европа: Борусия Дортмунд (Германия), Мидтиланд (Дания), Виляреал (Испания), Олимпик Марсилия (Франция), Сент Етиен (Франция), Спортинг Лисабон (Португалия), Фиорентина (Италия), Андерлехт (Белгия), Спарта Прага (Чехия), Аугсбург (Германия)

от Шампионската лига: Севиля (Испания), Валенсия (Испания), Галатасарай (Турция), Шахтьор Донецк (Украйна)



Най-четените