Лацио с чиста победа срещу Рома в първото римско дерби

Милинкович-Савич празнува откриването на резултата при ценния успех на Лацио над вечния съперник Снимка: Getty Images

Лацио удари градския съперник Рома с 2:0 в първи двубой от полуфиналите за Купата на Италия. Чистата победа на символичните домакини ги превръща във фаворити за класиране на финала преди реванша на "Олимпико", който ще се изиграе на 5 април.

В римското дерби тази вечер Рома започна по-добре, но скоро Лацио пое контрола над двубоя. Алисон трябваше да се намесва на два пъти на вратата на Рома и да избива опасни удари, преди да падне първото попадение след половин час игра.

Фелипе Андерсон направи пробив през статичния Фацио и отправи прострелна топка към Сергей Милинкович-Савич, който не сбърка и откри резултата - 1:0 за Лацио.

Рома опита да натисне през втората част, но Лацио продължаваше да изглежда по-опасният отбор на терена. В 68-ата минута гол на Имобиле беше правилно отменен заради засада, но десет минути по-късно нападателят на "римските орли" все пак вкара. Резервата Балде Кейта центрира отдясно и Имобиле засече за 2:0, а ситуацията за Рома стана много тежка.

Пет минути преди края и легендата Франческо Тоти влезе от скамейката, за да помага на "вълците", но техните атаки си останаха по-скоро безидейни и резултатът не се промени.

В другия полуфинал снощи Ювентус надви Наполи с 3:1 и също е фаворит за класиране на финала.