Бивш играч на Ливърпул разплака "Олд Трафорд"

Антони Марсиал отбеляза гола за Юнайтед, който можеше да е победен, ако не беше грешкана в 82-та минута.

Манчестър Юнайтед пропусна безброй положения, а в крайна сметка вкара и водеше до 82-та минута на гостуващия Стоук Сити, когато Джо Алън разплака "Олд Трафорд". Бившият играч на Ливърпул бе най-съобразителен при една от редките атаки на "грънчарите" и наказа грешка на домакинската отбрана, за да оформи крайното 1:1.

Златан Ибрахимович, Хуан Мата, Пол Погба и Лингард пропуснаха страхотни възможности за Юнайтед през първото полувреме и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

Второто полувреме започна с положение за Стоук. След центриране на Шакири Мартинс Инди стреля с глава, Де Хеа спаси, но голът нямаше да бъде зачетен, тъй като бе отсъдена засада. Гостите малко изнесоха играта след почивката, а Юнайтед по-рядко стигаше до чисти положения.

В 56-та минута Джо Алън пропусна великолепен шанс да изведе гостите напред. Той бе изведен от Арнаутович, финтира, но изстрелът му бе слаб и не затрудни вратаря на "червените дяволи".

Моуриньо пусна в игра Рууни и Марсиал на мястото на Мата и Лингард и това даде резултат. В 69-та минута Марсиал откри с прецизен удар и трите точки изглеждаха сигурни.

В 82-та обаче удар на Глен Джонсън бе отбит от Де Хеа, а неумелата намеса на вратаря бе фатална, тъй като топката остана в игра, Уолтърс стреля в горната греда, а накрая Джо Алън прати кълбото в опразнената врата за 1:1.

До края Юанайтед натисна да вземе победата, но Златан отново не успя да преодолее вратаря на Стоук - Грант.