Юнайтед се събуди и нокаутира Сити

Хуан Мата беше героят за Юнайтед, вкарал единствения гол в 54-ата минута Снимка: Getty Images
Хуан Мата беше героят за Юнайтед, вкарал единствения гол в 54-ата минута

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 градския съперник Манчестър Сити в голямото дерби от турнира за Купата на Лигата.

Хуан Мата отбеляза единствения гол, след който "гражданите", носители на трофея от миналата година, отпаднаха от надпреварата.

Жозе Моуриньо беше заложил на повечето играчи от титулярния състав на Юнайтед, докато Гуардиола беше направил повече промени, давайки шанс на твърди резерви като Кабайеро, Пабло Мафео, Алекс Серано и Хесус Навас.

Първото полувреме протече предпазливо и завърши без точен шут към нито една от двете врати. Още във втората минута Ихеаначо засече центриране пред вратата на Юнайтед, но неточно. В 36-ата минута Ибрахимович отлично изведе Рашфорд, но той се забави и шутът му беше блокиран.

Домакините обаче заиграха много по-активно след почивката и до края бяха по-добрият отбор на терена. Чисто положение се откри пред Погба в 48-ата минута, който беше изведен от Ибрахимович отляво и стреля с левия крак, но Кабайеро отби топката и тя се удари в гредата.

Малко по-късно Мата стреля силно право в Кабайеро и вратарят изби. В 54-ата минута Юнайтед създаде поредна опасност и откри резултата. Отаменди изгуби единоборство с Ибрахимович, шведът проби отляво и пусна към Ерера, той се сблъска с Фернандо и двамата паднаха, а притичалият Мата стреля по земя точно в ъгъла за 1:0.

"Червените дяволи" продължиха да натискат и имаха още една добра ситуация. Десетина минути след гола Рашфорд центрира много добре към Ибрахимович, който обаче не успя да засече топката.

До края тимът на Пеп Гуардиола така и не успя да организира натиск и да стигне до сериозно положение, за да се спаси от отпадане, макар че Стърлинг и Агуеро влязоха в игра от скамейката.

С победата си в 173-ото дерби на Манчестър, Юнайтед надигна глава след катастрофалното 0:4 от Челси през уикенда. Кризата в Манчестър Сити обаче се задълбочи и отборът вече в шест поредни мача не успява да запише победа - антирекорд в кариерата на Гуардиола.