Героите от Мондиала донесоха нов успех на Русия

Черишев отбеляза поредния си красив гол, а руснаците затвърдиха добрите впечатления от Световното първенство Снимка: Getty Images

Русия удари Турция с 2:1 като гост в група 2 на зона B от Лигата на нациите.

"Сборная" взе трите точки с голове на добре познати герои от Световното първенство, провело се в страната това лято, докато при подмладената Турция проличаха сериозни проблеми в защита.

Руснаците откриха в 13-ата минута с много красив гол на Денис Черишев, който с левия крак от воле порази горния десен ъгъл на вратата.

В 41-ата минута Сердар Азиз изравни с плътен изстрел от наказателното поле, но веднага след почивката гостите отново поведоха.

В 49-ата минута неуспешен опит за изкуствена засада остави Артьом Дзюба съвсем сам срещу вратаря и нападателят не пропусна да чукне топката покрай Киринтили за 2:1.

В добавеното време Дзюба можеше да вкара втори гол, но нацели гредата, а Чалханоглу пробва да изравни за докамините, но Луньов спаси.