Ланус разплака Ривър Плейт и е на финал за Копа Либертадорес

Феновете на Ривър преживяха разочарование. Снимка: Getty Images
Феновете на Ривър преживяха разочарование.

Ланус спечели аржентинското дерби с Ривър Плейт в полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес и се класира за първи път за финала на най-престижния футболен турнир в Латинска Америка.

В реванша Ланус надигра именития си съперник с 4:2 и с общ резултат 4:3 се класира за решителната битка, в която ще срещне някой измежду бразилския Гремио и еквадорския Барселона. Ланус стигна до успеха в реванша след паметен обрат от 0:2.

Игнасио Скоко от дузпа и Гонсало Монтиел изведоха Ривър Плейт с два гола напред в резултата още до 23-тата минута и така гостите вече имаха аванс от три попадения от двете срещи.

Домакините обаче не се бяха предали, въпреки негативния резултат и в добавеното време на първата част Хосе Санд намали на 1:2. Веднага след подновяването на играта Санд вкара втория си гол в мача за 2:2. В 62-рата минута Ланус повярва, че обратът е възможен, след като стигна до трети гол, като негов автор стана Лаутаро Акоста.

Попадението явно обърка гостите и Ривър Плейт и те допуснаха Ланус да стигне до дузпа, която Алехандро Силва реализира за 4:2 в 69-ата минута.

До края срещата бе много напрегната, а нервите също взеха връх, като в последните секунди на двубоя Игнасио Фернандес получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.