Пълен обрат за Реал в Каталуния с две дузпи

Това е втора победа за Реал под ръководството на новия треньор Лопетеги Снимка: Getty Images
Това е втора победа за Реал под ръководството на новия треньор Лопетеги

Реал Мадрид осъществи обрат в гостуването на Жирона и победи каталунския съперник с 4:1.

С втората си победа от два кръга в Ла Лига Реал събра пълните 6 т. и заедно с Барселона е на върха в класирането.

На "Монтиливи" домакините започнаха смело и опитваха да атакуват, а в 17-ата минута успяха и да поведат. Удар на Лосано беше блокиран, но топката отиде в Борха Гарсия, който с неспасяем шут под гредата направи 1:0 за Жирона.

Последваха положения и пред двете врати, преди Реал да успее да изравни в 39-ата минута. Асенсио беше спънат в наказателното поле и гостите получиха дузпа, а капитанът Серхио Рамос я превърна в гол с изпълнение в стил "Паненка".

В 50-ата минута Жирона направи груба грешка в защита, която доведе до ново нарушение срещу Асенсио и втора дузпа за Реал. Този път зад топката застана Карим Бензема, който също беше точен - 2:1 за "Белия балет".

В 59-ата минута Гарет Бейл получи зад защитата при контраатака и нямаше проблем да завърши за 3:1.

Десет минути преди края Бензема вкара втория си гол, след като беше изведен идеално от Бейл с подаване отдясно.

В края Кейлор Навас направи страхотно спасяване, а неговият заместник Тибо Куртоа отново остана неизползвана резерва.