Челси победи въпреки пропуските на Мората

Виктор Моузес стана герой на мача и благодарение на него Челси не загуби напълно шансове за топ 4 Снимка: Getty Images

Челси взе ценна победа с 2:1 като гост на Бърнли и запази крехките си шансове да се добере до топ 4 в крайното класиране на Висшата лига.

"Сините" са на пето място и се доближиха на 5 т. от четвъртия Тотнъм, а до края остават 4 кръга.

Антонио Конте беше заложил на Оливие Жиру и Алваро Мората като титуляри в преди позиции, а отборът му изигра добро първо полувреме. В 11-ата минута Мората беше изведен зад защитата, но Ник Поуп спаси удара му.

В 20-ата минута Виктор Моузес получи дълга топка отдясно, проби и центрира. Ник Поуп не се намеси добре и само отклони топката в тялото на съотборника си Кевин Лонг, който си вкара автогол - 1:0 за Челси.

Преди почивката и в началото на второто полувреме Мората пропусна още две чисти положения за гостите, след което Бърнли изравни.

В 64-ата минута Гудмундсон стреля в краката на съотборника си Ашли Барнс, топката рикошира и стана невъзможна за Куртоа - 1:1.

Само пет минути по-късно обаче, Моузес се възползва от центриране отляво и преодоля Поуп за 2:1, а до края Челси не изпусна преднината си.