Холандия изригна за пет минути и изпревари Франция

В последните минути холанците взеха нужната точка в наглед загубен мач Снимка: Getty Images
В последните минути холанците взеха нужната точка в наглед загубен мач

В епична развръзка в Лигата на нациите Холандия стигна до равенство 2:2 в гостуването на Германия и измести Франция от върха в група 1 на дивизия А.

"Лалетата" губеха с 0:2 до 85-ата минута, но с две попадения в последните пет минути си осигуриха място във финалната фаза за сметка на световния шампион.

Бундестимът започна силно срещата и Тимо Вернер откри в 9-ата минута, а в 20-ата Лерой Сане удвои след пас зад защитата на гостите.

До почивката Германия пропусна да натрупа още по-изразителен аванс, а скучното второ полувреме доби неочакван развой в края.

В 85-ата минута Куинси Промес намали на 1:2, за да дойде 90-ата, когато Върджил Ван Дайк засече във вратата и донесе класирането във финалната четворка.

Там Холандия ще се бори за трофея в турнира с Англия, Швейцария и домакина на финалите Португалия. С равенството Германия записва антирекорд с пети пореден официален двубой без победа.