Златната резерва Жиру спаси Арсенал от загуба

В този момент Жиру забива изравнителния гол, донесъл точката на Арсенал Снимка: Getty Images
В този момент Жиру забива изравнителния гол, донесъл точката на Арсенал

С много мъки и гол в края Арсенал измъкна 1:1 в гостуването на Саутхемптън в ранния неделен двубой от Висшата лига.

За кой ли път в спасител на "топчиите" се превърна Оливие Жиру, който се появи от резервната скамейка 20 минути преди края и в 88-ата минута засече с глава центриране на Алексис Санчес, за да изравни резултата.

През целия мач тимът на Арсен Венгер изпитваше доста трудности, а особено ранните минути бяха доста неприятни за Арсенал. Чарли Остин откри за домакините още в 3-ата минута след грешка на Мертезакер, впоследствие Саутхемптън създаде още няколко опасности срещу зле подредената тройка защитници на противника.

Арсенал обаче беше опасен в нападение и Фрейзър Форстър трябваше да се намесва след удар на Рамзи.

През втората част Саутхемптън пропусна нови възможности да реши мача с втори гол преди да се стигне до попадението за Арсенал в края.

"Топчиите" са на пето място в класирането с 29 т. и се изравниха с четвъртия Ливърпул, който след малко посреща Евертън в градското дерби.