Сравняват бомбастичен гол на Ивелин Попов с Ван Бастен

Попов вкара още един запомнящ се гол в руското първенство, а Миланов донесе победата на ЦСКА срещу Урал

Българският национал Ивелин Попов вкара бомбастичен гол за Спартак Москва в дербито от третия кръг на руското първенство срещу Рубин Казан.

От границата на наказателното поле Попето засече топката от воле в движение и с неспасяем шут в горния десен ъгъл откри резултата в 21-ата минута. Домакините изравниха в края на първото полувреме и срещата завърши 1:1.

Един от коментаторите на мача сравни изпълнението на Попов с легендарния гол на Марко ван Бастен срещу СССР на финала на Европейското първенство през 1988 г.

Този кръг в руското първенство се разписа и още един българин. Георги Миланов донесе победата на ЦСКА Москва с 1:0 при гостуването на Урал, а голът му падна в 94-ата минута, след като той беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.