Късна драма в първия от последните мачове на Венгер в Арсенал

Благодарна на Арсен Венгер фенка на "Емирейтс" днес Снимка: Getty Images
Благодарна на Арсен Венгер фенка на "Емирейтс" днес

Арсенал стигна до късна победа при домакинското лондонско дерби срещу Уест Хем с 4:1 на „Емирейтс“, благодарение на голове на Аарън Рамзи и Александре Лаказет в последните 10 минути.

Това бе първият двубой за „топчиите“, след като стана ясно, че Арсен Венгер ще напусне поста си след 22 години начело на клуба.

Арсенал поведе в 51-вата минута, благодарение на петия гол за сезона на Начо Монреал, който се ориентира най-добре при изпълнението на корнер и с удар по земята откри резултата.

Радостта на домакините обаче трая само 13 минути, тъй като Марко Арнаутович изравни със страхотен шут по диагонала, оставяйки безпомощен Оспина.

Арсенал натисна след изравнителното попадение и заслужено стигна до победата. Аарън Рамзи направи 2:1 с щастлив гол. Уелсецът центрира в наказателното поле, Обамеянг остави топката и тя влетя в далечния ъгъл на Харт.

След втория гол за домакините, Уест Хем капитулира и допусна още два. И двата бяха дело на Александре Лаказет, който увеличи головата си сметка на 13 във Висшата лига от началото на кампанията.

Победата означава, че Арсенал събра 57 точки, но остава на шестата позиция, на шест зад петия Челси. „Чуковете“ остават с 35, на шест над опасната зона.

Това беше последното лондонско дерби за Венгер начело на Арсенал и предпоследният му двубой на „Емирейтс“ във Висшата лига, а последното домакинство ще бъде срещу Бърнли на 6 май.

В следващия кръг Арсенал го чака сблъсък с Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“.