Защо четвъртодивизионен отбор продава по-скъпи билети от Байерн

В трудните времена за Мюнхен 1860, клубът е принуден да продава необичайно скъпи билети за мачовете си от четвърта немска дивизия Снимка: getty

Четвъртодивизионният Мюнхен 1860 продава по-скъпи билети на феновете си, отколкото Байерн Мюнхен.

Бившият клуб на Даниел Боримиров е първият мюнхенски шампион в Бундеслигата - през далечната 1966-а.

В последно време обаче тимът преживява трудни времена и сега се намира в четвърта дивизия. Първо клубът изпадна от третия ешелон в Германия през месец май, а след това не можа да преведе 5 млн. евро на Германската футболна федерация и не получи лиценз.

Това е един от факторите, които доведоха до скок на цените на абонаментите за стадион "Грюнвалдер", които така или иначе не бяха евтини.

Днес от клуба обявиха, че феновете ще трябва да плащат по 199 евро за редовна абонаментна карта за възрастен в ложата. И това за отбор от регионалната четвърта лига.

Поскъпването е със 7 евро спрямо цената на абонамента за миналата година, когато тимът бе част от Втора Бундеслига.

В първите два ешелона на немския футбол единствено Хамбург (224 евро) и Борусия Дортмунд (211,50 евро) предлагат по-скъпи абонаменти на привържениците си.

За сравнение, цената за сезонния абонамент за мачовете на шампиона Байерн Мюнхен на южната трибуна Зудкурве на "Алианц Арена" е едва 140 евро.

Любопитно е, че резервният отбор на Байерн (под 23 години) ще се състезава в същото първенство и на същия стадион като Мюнхен 1860.

В понеделник Байерн обяви прекратяване на договора за наем на "Алинц Арена" с Мюнхен 1860 по време на домакинските му мачове.

Двата мюнхенски клуба деляха общ стадион до сезон 2004-05, а първоначално имаха равни права и над "Алианц Арена", който бе построен за Мондиал 2006.

Байерн откупи дела на Мюнхен 1860 за 11 млн. евро през 2006-а, но позволи на съседите си да играят своито домакински мачове на "Алианц Арена".

Междувременно, след като обяви банкрут по-рано през седмицата, тимът на 1860 започна убедително кампанията си в четвърта дивизия с победа с 4:1 като гост на Меминген вчера.

Отборът игра на стадион "Грюнвалдер" и преди 50 години, когато спечели Бундеслигата.

Първият му двубой на този терен в четвърта Регионална лига е на 21 юли срещу Бургхаузен.