Интер последва примера на Рома и също се издъни

С гола на Адем Ляич Торино спечели мача и нанесе голям удар по амбициите на Интер за зона Шампионска лига Снимка: Getty Images

Интер пропусна огромен шанс да се изкачи на трето място и да вземе предимство в борбата за топ 4 в Серия "А".

"Нерадзурите" загубиха с 0:1 при гостуването на Торино и така не успяха да се възползват от вчерашната издънка на Рома при 0:2 от Фиорентина.

Интер наложи натиск през първото полувреме в Торино и принуди вратаря на домакините Сиригу да показва майсторство. В 36-ата минута обаче при контраатака и центриране отдясно Адем Ляич завърши на далечната греда за 1:0.

Интер трудно се съвзе след гола и домакините пропуснаха две добри ситуации да увеличат преднината си в началото на втората част. После резервата за гостите Рафиня беше близо до изравняване, но уцели гредата.

До края натискът на футболистите на Лучано Спалети не даде резултат и Торино се поздрави с победата.

Така Интер остава 4-и с 59 т., а Рома е на трета позиция с 60. От провалите на Рома и Интер може да се възползва Лацио, който гостува на Удинезе по-късно днес и при победа ще задмине "нерадзурите" и ще се изравни с "вълците" на третото място.