Реал завърши годината с уверена победа и трофей

След отбелязването на гола, Рамос направи знак на освиркващата го публика да замълчи, а после отиде при резервите и прегърна съотборника си Иско, който изживява трудни дни в отбора Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство за трети пореден път след победа с 4:1 на финала срещу домакините Ал Аин.

"Белия балет" взе своето и не допусна изненади във финалния мач, а това е първи трофей за треньора Сантяго Солари, който пое тима на пожар по-рано през сезона.

Ал Аин създаде чисто положение в началото, когато се наложи Серхио Рамос да спасява сигурен гол и да чисти пред голлинията. В 14-ата минута обаче Лука Модрич откри резултата с майсторски шут.

В 60-ата минута Маркос Йоренте блесна с най-красивия гол на вечерта, когато посрещна топката от ждроп пред наказателното поле и остави Халид Еса безпомощен.

В 79-ата минута Серхио Рамос вкара типичния си гол с глава след корнер и реши всичко в полза на Реал.

4 минути преди края Кайо центрира и Шиотани със сложно изпълнение с глава отбеляза почетния гол за Ал Аин, но това не беше всичко. В 91-ата минута Винисиус беше оставен да пробие отляво и да центрира остро, а Надер засече в собствената си врата за 4:1.