Опашкарят на Висшата лига шамароса Юнайтед заради гаф на Де Хеа

Опашкарят на Висшата лига шамароса Юнайтед заради гаф на Де Хеа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа нов провал във Висшата лига със загуба с 0:2 от последния в класирането Уотфорд.

"Стършелите" записаха едва втори успех от началото на сезона и той дойде с попадения през второто полувреме и голяма грешка на Давид де Хеа за откриващия гол.

Първото полувреме протече равностойно, но най-чистата ситуация се откри пред Джеси Лингард, който сам срещу Фостър прехвърли и него, и вратата.

През втората част за три минути Уотфорд нанесе удара си. В 51-ата минута Исмаила Сар изстреля слаб удар от воле към Де Хеа, топката обаче мина през ръцете на стража и се оказа в мрежата му - 1:0.

Малко по-късно Уан-Бисака фаулира необмислено Сар в наказателното поле и Уотфорд получи дузпа. Трой Дийни се разписа от бялата точка за 2:0 и направи задачата на Юнайтед твърде сложна.

В 64-ата минута в игра за "червените дяволи" се завърна и Пол Погба, но натискът на гостите не даваше резултат.

Бен Фостър спаси удари на Мактоминей и Рашфорд, в 90-ата минута отново Рашфорд беше на изстрелна позиция, но Фостър този път спаси с крак.

Така Юнайтед остава на осмото място в класирането с 25 т., докато Уотфорд все още е на дъното, но вече има 12 т. и така се изравни с предпоследния Норич.