Червен картон и тежка загуба при завръщането на Нюкасъл във Висшата лига

Джонджо Шелви си изкара изключително глупав червен картон и ще пропусне поне следващите три мача на Нюкасъл Снимка: Getty Images

Завръщането във Висшата лига не бе никак приятно за Нюкасъл.

„Свраките” загубиха с 0:2 от Тотнъм на своя „Сейнт Джеймсис Парк”, като ще загубят един от най-важните си играчи – Джонджо Шелви – за поне три мача, след като халфът си изкара глупав червен картон.

След доста скучни първи 45 минути, точно в началото на второто полувреме Шелви бе изгонен с директен червен картон, след като нарочно настъпи Деле Али при спряна игра.

Всичко се случи точно пред погледа на рефера Андре Маринър и закономерно Шелви бе изгонен.

След като останаха 11 срещу 10, „шпорите” взеха инициативата и точно след час игра именно Деле Али откри резултата. 10 минути по-късно Бен Дейвис оформи крайното 2:0 за Тотнъм.

В следващия кръг Нюкасъл гостува на друг новак – Хъдърсфийлд, а за Тотнъм предстои лондонско дерби срещу Челси на „Уембли”.