Италия потегля към баражите с измъчена победа

Кандрева донесе успеха на "адзурите", които вече очакват жребия за плейофите Снимка: Getty Images
Кандрева донесе успеха на "адзурите", които вече очакват жребия за плейофите

Италия се пребори за трудна победа в последния си квалификационен мач от група G за Мондиал 2018.

"Адзурите" измъкнаха 1:0 в гостуването на Албания с единствен гол на Антонио Кандрева в 73-ата минута. Кандрева се възползва от центриране отляво и с много силен удар донесе победата на тима си.

Още преди този мач Италия знаеше, че ще завърши на второ място в групата и ще трябва да мине през бараж, за да се класира за Световното първенство в Русия. Италианците не са пропускали да се класират на Световно от 1958 г.

Първенецът в групата Испания, който вече си осигури директно класиране, победи с 1:0 Израел и завърши квалификациите без загуба. Ияраменди донесе успеха с красив далечен удар в 76-ата минута, а селекционерът Хулен Лопетеги беше заложил на напълно експериментален състав.