Хърватин пожали Реал с пропуск от дузпа

Роналдо плонжира и с глава вкарва втория гол във вратата на Спортинг Хихон Снимка: Getty Images
Роналдо плонжира и с глава вкарва втория гол във вратата на Спортинг Хихон

Под постоянен дъжд в Мадрид Реал победи трудно гостуващия Спортинг Хихон с 2:1, а в герой за пореден път се превърна Кристиано Роналдо с двата си гола.

Първият падна още в 5-ата минута от безспорна дузпа за нарушение срещу Лукас Васкес. В 18-ата минута Роналдо получи чудесно центриране отляво и с глава след плонж направи 2:0.

В 35-ата минута Модрич сгреши при изнасянето на топката и в контраатаката Кармона засече на скорост центриране отляво за 1:2.

През второто полувреме Реал имаше проблеми и можеше да допусне изравняване. В 78-ата минута Начо задържа Виктор Родригес в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за гостите. От бялата точка обаче хърватинът Дуйе Чоп стреля над гредата и така "Белия балет" удържа победата.

Реал Мадрид остава на първо място със 7 точки пред втория Барселона, който все още е с мач по-малко. След седмица Реал гостува на Барса в голямото дерби на Испания.