ПСЖ вкара 9 и си осигури титлата

ПСЖ спечели с 9:0 срещу Троа и си осигури четвърта поредна титла на Франция

ПСЖ разгроми като гост опашкаря Троя с 9:0 и си гарантира титлата на Франция осем кръга преди края на шампионата в Лига 1. Златан Ибрахимович вкара четири гола, а това е четвъртата поредна титла на ПСЖ и общо шеста за клуба.

ПСЖ има 25 точки аванс пред Монако и няма как да бъде догонен в последните мачове.

Освен попаденията на Ибрахимович в 46, 53, 56 и 89-ата минути, Единсон Кавани вкара два в 13 и 75-ата, Пасторе в 17, Рабио в 19-ата, а Соние си вкара автогол в 58-ата минута.

Освен това Троа остана с човек по-малко в последните 16 минути на мача, след като съдията изгони Карабуе.

ПСЖ вече има 76 точки, а Троа е последен със скромния актив от 14 точки.