Барса оцеля срещу Севиля с два късни гола

Суарес и Меси избухнаха накрая и спасиха Барселона в един мач, който изглеждаше загубен

Барселона се измъкна на косъм от първа загуба за сезона в Ла Лига и стигна до 2:2 в гостуването на Севиля.

Каталунците губеха с 0:2 до 88-ата минута, но късни голове на Луис Суарес и Лео Меси оставиха отбора непобеден вече 36-и пореден шампионатен мач.

Севиля дръпна с 2:0 с голове на Франко Васкес в 36-ата и Луис Муриел в 50-ата минута. Гостите можеха да допуснат и трето попадение, но в 58-ата минута от скамейката влезе Лионел Меси.

В 88-ата минута Суарес направи 1:2 при разбъркване след корнер, а почти веднага след подновяването на играта аржентинецът фиксира крайния резултат.

Барса все още има комфортна преднина на първото място от 12 т. пред Атлетико Мадрид, който обаче е с мач по-малко, и 13 т. пред Реал.