Гуардиола: Всеки ден се чувам с Челси

Пеп не смята, че Барселона вече се е класирала за четвъртфиналите на Шампионската лига Снимка: Getty images
Водачът при голмайсторите в Шампионската лига Лионел Меси се завръща в игра за Барса, след като пропусна победата над Спортинг (Хихон) в събота в Примера дивисион Снимка: Getty images
Александър Лаказет отбеляза гола за Олимпик (Лион) при победата с 1:0 над АПОЕЛ в първия осминафинален мач между двата отбора Снимка: Panoramic

Треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола се пошегува със слуховете, че ще напусне каталунците, за да поеме Челси през лятото.

"Да, да, разбира се, всеки ден говоря с Челси", отговори специалистът на въпроса на журналист по време на брифинга преди днешния мач на европейските шампиони с немския Байер.

Барса излиза довечера от 21:45 ч. на "Камп Ноу" срещу "аспирините" във втори осминафинал от Шампионската лига, след като преди три седмици ги победи с 3:1 в Леверкузен.

Гуардиола не спести добри думи по адрес на днешния си съперник, който в събота победи с 2:0 Байерн в мач от Бундеслигата.

"Предполагам, че няма да ми задавате много въпроси за предстоящия мач, защото смятате, че работата вече е свършена, но аз не съм на това мнение. Те все още имат шанс да се класират напред. Байер никога не се предава. Мислиш ги за мъртви и в този момент те удрят. Притеснява ме бързината им, но ако контролираме играта, те няма да могат да се възползват от нея", коментира наставникът на Барселона.

Довечера той няма да разчита на автора на два гола в първия мач Алексис Санчес, който получи травма при съботната победа с 3:1 над Спортинг (Хихон). Контузени са още Пуйол, Абидал и Тиаго, а в игра се връщат Меси и Бускетс, които пропуснаха двубоя от Примера дивисион.

Отсъстващите в състава от Леверкузен са Михаел Балак, Транкильо Барнета и Сидни Сам, а Ведран Чорлука е под въпрос.

Барселона няма загуба на своя стадион вече 49 мача от всички турнири, а "аспирините" не са побеждавали в Шампионската лига в последните си 12 срещи като гости.

ВЕРОЯТНИТЕ СЪСТАВИ

Барселона: Валдес, Алвес, Пике, Адриано, Масчерано, Шави, Бускетс, Иниеста, Фабрегас, Меси, Куенка

Байер: Лено, Швааб, Фридрих, Топрак, Кадлец, Бендер, Рейнартц, Кастро, Аугусто, Шюрле, Кислинг

ИГРАЧИ ВЪВ ФОКУС

Лионел Меси: Аржентинският маестро получи почивка през уикенда и отново е на линия. Лео е водещ голмайстор в Шампионската лига със 7 попадения и довечера сигурно ще има възможности да увеличи своята сметка.

Ренато Аугусто: Байер се нуждае от поне три гола, за да има шанс да продължи в надпреварата и бразилският плеймейкър е надеждата на отбора за създаването на необходимите положения. Бившата звезда на Фламенго е най-креативният футболист в тима на Робин Дут и е зажаднял за футбол на такова ниво, след като пропусна по-голямата част от сезона заради контузия в коляното.