Резервите на Барселона се спасиха от първа загуба

Коутиньо поздравява Дембеле за откриващия гол в мача Снимка: Getty Images
Коутиньо поздравява Дембеле за откриващия гол в мача

Селта и Барселона завършиха 2:2 във Виго в интересен мач от 33-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците бяха заложили на резерви в състава си и в последните 20 минути играха с човек по-малко, но успяха да избегнат загубата от традиционно неудобния съперник и остават непобедени в първенството през този сезон.

Двата тима си размениха по една греда в средата на първото полувреме, преди гостите да открият резултата.

Пако Алкасер отклони с едно докосване към Усман Дембеле, който вкара първия си гол за Барса в Ла Лига - 1:0. Точно в края на полувремето Джони Кастро засече отблизо центриране по земя при контраатака и Селта изравни за 1:1.

След 60-ата минута в игра за Барселона се появиха Лионел Меси и Сержи Роберто, който по-късно беше изгонен. В 64-ата минута Паулиньо изведе каталунците напред след пас на Семедо, а малко по-късно Роберто задържа откъсващия се Яго Аспас и реферът му показа директен червен картон.

С човек повече Селта стигна до ново изравняване в 82-ата минута. Тер Щеген изби едно центриране в тялото на Яго Аспас, топката се удари и в ръката на нападателя, за да влезе в мрежата за 2:2.

Минута преди края Аспас изведе Лукас Бойе на чиста позиция, но той не успя да донесе победата на домакините.

Въпреки изпуснатите 2 точки, Барса продължава да е начело в Ла Лига с 12 т. пред втория Атлетико Мадрид и с мач повече от "дюшекчиите".