Моментите, в които Ливърпул изпусна титлата

Речта на капитана след победата над Сити бе силна и трогателна, но не се оказа достатъчна за мечтаната титла

5. Кристъл Палас, 5-ти май
Независимо от разочарованието срещу Челси, Ливърпул бе длъжен да спечели гостуването на "Селхърст парк". Преднината от 3 чисти гола до 79-та минута бе пропиляна изключително наивно. Луис Суарес напусна терена просълзен, а веднага след мача отново започнаха спекулациите, че ще си тръгне от "Анфийлд" през лятото.

4. Уест Бромич, 2-и февруари
Отбрана с Коло Туре никога не е на 100 процента сигурна, но котдивоарският национал често компенсира с опита си. Луис Суарес и Даниел Стъридж взаимодействаха, за да дадат аванс на "червените", преди нелепата грешка на Туре, който подари топката на Виктор Аничебе и на последния не му остана нищо друго освен да прати кълбото във вратата на Симон Миньоле.

3. Хъл Сити, 1-и декември, 2013 г.
В началото на декември миналата година Ливърпул изигра един от най-слабите си мачове през цялата кампания при гостуването на Хъл Сити. Мартин Шкъртел нямаше ден и бе с голяма вина за поражението с 1:3.

2. Манчестър Сити, 26-ти декември, 2013 г.
Ливърпул игра много силно на "Етихад", но голова атака на Стърлинг бе спряна с несъществуваща засада, а Миньоле пусна лек гол дело на Алваро Негредо за победата на "гражданите" с 2:1. В края на двубоя гостите имаха претенции за дузпа срещу Суарес.

1. Челси, 27-и април
След драматичното 3:2 над Манчестър Сити на "Анфийлд", на Ливърпул му стигаше и "хикс", за да е господар на съдбата си. Грешката на Стивън Джерард в края на полувремето съсипа домакините, които всячески се опитваха да пробият защитаващия се отбор на Моуриньо. При 0:0 на почивката нещата вероятно биха изглеждали различно, но този мач вече е в историята.