Бристъл озори Манчестър Сити, но "гражданите" взеха своето

Бристъл успя да отстрани Манчестър Юнайтед в миналия кръг, а сега затрудни Сити, но Серхио Агуеро ги попари накрая Снимка: Getty Images

Манчестър Сити срещна доста трудности срещу Бристъл на своя стадион "Етихад" в първи полуфинал за Купата на Лигата.

"Гражданите" все пак успяха да победят с 2:1 срещу героично борещия се втородивизионен тим, и то благодарение на победен гол на Серхио Агуеро в 92-ата минута.

Гостите изиграха смело първо полувреме, в което на няколко пъти застрашиха вратата на Клаудио Браво, Сити обаче също направи пропуски чрез Де Бройне и Бернардо Силва.

В 43-ата минута Мангала сгреши при изнасянето на топката, а Джон Стоунс подкоси Рийд в наказателното поле - дузпа за Бристъл. Самият Боби Рийд се зае с изпълнението и откри резултата.

Преднината на гостите обаче не издържа дълго. В 55-ата минута Кевин Де Бройне комбинира със Стърлинг и със силен шут изравни за 1:1.

Бристъл продължи да играе стабилно и запази равния резултат до 92-ата минута, когато влезлият като резерва Серхио Агуеро засече центриране с глава за победното 2:1.

Реваншът между двата отбора е на 23 януари. В другия полуфинал се срещат Челси и Арсенал, като първият двубой между тях е утре.