Юнайтед се спаси, Челси бие протоколно

Ако утре обаче Манчестър Сити победи Нюкасъл като гост, "гражданите" ще се откъснат на върха с 15 точки аванс. Снимка: Getty

Манчестър Юнайтед завърши наравно 2:2 с Бърнли на „Олд Трафорд“. Ашли Барнс и Стивън Дефур дадоха аванс от два гола на гостите до почивката, но през второто полувреме резервата Джеси Лингард донесе точката на „червените дяволи“.

След шестата си поредна домакинска победа в първенството Челси се доближи на точка от втория Манчестър Юнайтед

Челси нямаше никакъв проблем да спечели с 2:0 домакинството си на Брайтън. Алваро Мората даде аванс на „сините“ малко след почивката, а Маркос Алонсо оформи крайния резултат.