Лудогорец не е забравил Вида

Споменът за този момент от юли 2012 г. не е спрял да тормози Светослав Дяков, Марселиньо и останалите. Голът на Вида в 98-ата минута на мача в Загреб тогава бутна Лудогорец извън борда. Снимка: Sportal.bg

"Няма да има реваншизъм, това е друг мач", успокои страстите Стойчо Стоев.

За него - да. Спокойният и фокусиран треньор на Лудогорец разглежда домакинството на Динамо (Загреб) като нов шанс за три точки в групата на Лига Европа.

Но за играчите му, ръководството, феновете и дори неутралните зрители е ясно - споменът за Домагой Вида ще налее гориво в краката на асовете на Лудогорец.

Преди година и 3 месеца този Вида вкара с глава в 8-ата минута на добавеното време (6 минути) и донесе 3:2 за Динамо в инфарктен реванш от Шампионската лига в Загреб.

Лудогорец отпадна и изпи първата горчива чаша във футбола. До този момент всичко бе цветя и рози - дубъл в България, слава, хвалби.

Но онзи Вида върна реалността.

Сега е време Лудогорец да отвърне на удара.

С една година по-възрастен и опитен, далеч по-солиден и качествен, отборът на българския шампион мисли мащабно. Победа в София над хърватите ще сумира 6 точки в актива на тима от Разград след паметното 2:0 в Холандия над ПСВ Айндховен.

При добро развитие на другия мач в групата - Черноморец да победи холандците в Одеса, в петък сутринта Лудогорец може да се събуди с единия крак в елиминациите напролет.

Но рибата е още в морето...

Динамо не е за подценяване, въпреки че го играе "умряла лисица". Хърватите винаги намират по някой жокер в ръкава, а и са традиционна сила за есенните етапи на евротурнирите.

Слаб, не слаб, Динамо е начело в Хърватия. Там е несменяем шампион и доминант, въпреки че класата на това първенство е съмнителна.

Голмайсторът Хилал ел Судани от Алжир  е опасността, която дебне Лудогорец

Българският шампион има тъжния спомен от срещата с друг нападател от тази част на света - египтянинът Мохамед Салах вилня в двата мача с Базел.

Като цяло обаче в състава на съперника страшни имена няма. Динамо изглежда победим отбор.

Стоев и Лудогорец не бива да забравят едно - така изглеждаше и преди година, но хърватите имаха девет живота и се измъкнаха и в двата мача.