Суарес и Меси пробиха съпротивата на 10 от Атлетико, Барса докосва титла №26

Меси нанесе втория удар на Атлетико веднага след откриващия гол на Суарес Снимка: Getty Images
Меси нанесе втория удар на Атлетико веднага след откриващия гол на Суарес

С късни голове на звездите Луис Суарес и Лионел Меси, Барселона спечели с 2:0 срещу Атлетико Мадрид на "Камп Ноу" в дербито от кръга в Ла Лига.

Така каталунците на практика си гарантираха 26-а титла на Испания, тъй като поведоха с 11 т. на вторите в класирането, които играха с човек по-малко още от 28-ата минута.

В оставащите 7 кръга до края на първенството обрат не може да се очаква и остава да се реши битката за второто място, където Атлетико вече има само 2 т. аванс пред Реал Мадрид.

В началните минути тази вечер натискът на домакините не даваше резултат, въпреки един удар на Жорди Алба в гредата и един изстрел на Филипе Коутиньо, който Облак отрази.

В 28-ата минута обаче Атлетико ненадейно остана с човек по-малко. За безобидна ситуация около централната линия Диего Коща се ядоса на съдийско решение и репликира съдията, за което директно получи червен картон.

През втората част безуспешният натиск на Барса продължи.

В 62-ата минута при контраакция Меси изведе Суарес сам срещу Облак, но уругваецът разочарова с удара и вратарят спаси. Малко по-късно самият Меси обстрелва опасно Облак, но пак последва спасяване. Словенецът още веднъж се прояви на вратата си срещу Меси, после и срещу Малком.

С наближаването на финалните минути Атлетико опита да излезе малко по-напред и осъществи няколко добри атаки.

В 85-ата минута се стигна до големия момент на Суарес, който си намести топката пред наказателното поле и с нисък параболичен удар преодоля Облак за 1:0. Помогна му и лявата греда.

Само минута по-късно Лео Меси се откъсна при съмнителна ситуация за засада, шпагатът на Хименес не свърши работа и аржентинецът заби 33-ия си гол в Ла Лига за сезона.