Сити отново се развихри, жертвата беше Саутхемптън

Победата не подлежеше на съмнение още в 12-ата минута, когато Агуеро вкара втория гол Снимка: Getty Images

Манчестър Сити излезе еднолично начело във Висшата лига след разгром с 6:1 над Саутхемптън на "Етихад".

За пръв път този сезон шампионите се откъсват сами на върха, като вече са с 2 т. над втория Ливърпул. Головете във вратата на Саутхемптън бързо започнаха да валят и още в 6-ата минута Хут си забоде автогол след прострелно центриране на Лерой Сане.

В 12-ата минута Серхио Агуеро удвои след пас на Стърлинг, още 6 минути по-късно Давид Силва също се разписа.

В 30-ата минута Едерсон фаулира Дани Ингс и Саутхемптън получи дузпа, която самият Ингс превърна в гол за 1:3. В края на полувремето Рахийм Стърлинг покачи на 4:1, а в 67-ата минута той вкара още веднъж между краката на вратаря.

Крайния резултат оформи Лерой Сане в края.